500 é(r)v, amiért jó reformátusnak lenni

500 é(r)v, amiért jó reformátusnak lenni címmel és tematikával szervezik meg idén 2017. október 10-11. között Szovátán a Erdélyi Református Lelkészértekezlet idei ülését. Az értekezlet meghívójában szereplő program szerint október 10-én a már említett címmel tart előadást Mózes Áron, ezt műhelymunka fogja követni. Ahogyan az előző években is, idén is odafigyeltek a szervezők arra, hogy a részt vevő lelkipásztoroknak minőségi kikapcsolódást is nyújtsanak a fürdőzési lehetőségek mellett, Bogdán Zsolt színművész szavalata és Oláh Boglárka és Oláh Mátyás muszikája teszi színesebbé a kedd esti programot. A szerdai napot hagyományosan fórumbeszélgetés kezdi, egyházi életünk időszerű kérdéseiről tart rövid bevezetőt Kató Béla püspök. A meghívó szerint ezt öt egyházmegye összehasonlítása követi, majd a záró istentisztelettel ér véget az értekezlet, amelyen úrvacsoraosztás is lesz.

500 é(r)v, amiért jó reformátusnak lenni

A lelkészértekezlet programja innen letölthető.