3500 ember fordult meg a 7. Égjen a láng fesztiválon

Hetedik alkalommal szervezték meg Marosvásárhelyen január 23-24. között az Égjen a láng újévi keresztyén zenefesztivált. A két napos alkalmon, amelyet a Kultúrpalotában tartottak, közel 3500 ember fordult meg. A fesztivál kezdőnapján Szontágh Szabolcs, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetője tartott áhítatot, amelyben a fesztivál idei mottóját, az Igazán-t bontotta ki saját életéből vett példákkal. Az igazán elköteleződés, a kérdés az, hogy tudunk-e igazán Isten mellett elköteleződni. Szombaton az udvarfalvi Reménység együttes kezdte a dicsőítést, majd a Magvető együttes dalaival dicsérték a résztvevők is Istent. Különösen kedves élmény volt, és nagy sikernek örvendett a piciSófár által nyújtott éneklés, a szászrégeni óvodásokból és kisiskolásokból álló zenekart Banga Gáspár Attila vezette. A szombati napot a Worship Team dicsőítése zárta.

3500 ember fordult meg a 7. Égjen a láng fesztiválon

Vasárnap, a fesztivál második napján is zsúfolásig telt a Kultúrpalota. Batizán Attila szentgericei lelkipásztor áhítata után a Marosvásárhelyi Református Kollégium Sola Gratia kórusa örvendeztette meg szolgálatával a nézőket. Ahogyan az udvarfalvi Reménység együttes, úgy a paniti Szela együttes is a gyülekezet köréből nőtt ki. Énekeik között inkább a csendes, nyugodt hangvételű dalok szerepeltek, erre a csendre utal nevük is, a Zsoltárok hasábjain szereplő szela szócska. Többszörös fellépője volt a fesztiválnak a Graal együttes, amely idén is csatlakozott a fellépőkhez. A vasárnapi napot az IMM-Pro együttes fellépése zárta. Az Égjen a láng fesztivál fővédnöke az Erdélyi Református Egyházkerület, főszervezője pedig Sütő Alpár. A rendezvény ugyanakkor évek óta támogatja a rákos beteg gyerekeket segítő Hope egyesületet, akiknek idén 2587 lejt gyűjtöttek össze.

3500 ember fordult meg a 7. Égjen a láng fesztiválon

Fotó és szöveg: Kiss Gábor