230 éves a nagyszebeni református templom

A Nagyszebeni Református Egyházközség temploma fennállásának és felszentelésének 230 éves évfordulóját ünnepli. Az ünnepség november 13-án, vasárnap 12 órától lesz megtartva a Református Templomban (Mitropoliei, volt Mészáros utca 9 szám alatt). Az ünnepség keretében Ft. Szegedi László esperes, egyházkerületi missziói előadó fog szolgálni. Emléktáblát állítunk a gyülekezet volt lelkipásztorainak és szolgálatuknak. Orth István grafikus művész kiállítását tekinthetjük meg a Református Templom Galériában: 1786.Visszatekintés a nagyszebeni  templom és gyülekezet történetére. Józsa Benjámin magyar szakos tanár A nagyszebeni templom és gyülekezet története prospektust fogja bemutatni.

A rendezvényen a Kolozsvári Református Kollégium Énekkara és a nagyszebeni gyülekezet Hozsánna énekkara is bemutatja ünnepi műsorát.

230 éves a nagyszebeni református templom