Ökumenikus karácsonyi koncert a kolozsvári ortodox katedrálisban

Hagyománynak mondható már, hogy a karácsonyt megelőző időszakban a Kolozsvári Református Kollégium énekkara és az Ortodox Szeminárium fiúkórusa közös karácsonyi koncertet tartanak. A koncertek helyszíne évente változik, egyik évben a Farkas utcai templomban, másik évben a Bocskai téren lévő ortodox katedrálisban tartják a hangversenyt. A mise után Andrei Andreicuț mitropolita köszöntötte az egybegyűlteket házigazdaként, majd a két kórus fellépésére került sor.

Ökumenikus karácsonyi koncert a kolozsvári ortodox katedrálisban

Kató Béla püspök köszöntőjében a karácsony lényegéről beszélt. Mint mondta, az emberek nagyon nezen tudják a karácsonyt átérezni, a reformátusoknak ebben a helyzetben, amikor ingatlanokat vesznek el pedig még nehezebb, mert ilyenkor próbálják meg bepótolni mindazt, amit évközben elmulasztottak, de az ünnep nem erre van, és az ünnep nem ettől lesz ünneppé. A püspök szerint a karácsony lényege nem bennünk van.

Ökumenikus karácsonyi koncert a kolozsvári ortodox katedrálisban

Minden emberi próbálkozás csak tökéletlen válasz arra a tényre, hogy Isten maga tette a karácsonyt ünneppé azáltal, hogy Ő emberré lett.


Fotó: Kiss Gábor