45-ik munkapontját nyitotta meg Magyarbikalon a Diakónia Keresztény Alapítvány

45-ik munkapontját nyitotta meg december 7-én a Diakónia Keresztény Alapítvány Magyarbikalon. Az ünnepi istentisztelettel egybekötött avatón Kovács István, az Erdélyi Református Egyházkerület diakóniai tanácsosa szolgált a Jelenések könyve harmadik részének 20-ik verse alapján. Kovács István felhívta a figyelmet arra, hogy a készülődés folyamán, a négy adventi vasárnapon is az Úr Jézus áll a központban. Az igehirdető szerint magunktól soha nem leszünk képesek elkészíteni magunkat a Jézus fogadására, azonban azt sem szabad elfelejtenünk, hogy Isten országa közöttünk van, és kell hagyni, hogy a vágy vigyen előre, az a vágy, hogy szeretnénk Isten országának polgártársai lenni. Kovács István szerint amikor Jézus zörget szívünk ajtaján, akkor behozza a mennyek országát életünkbe, hogy már itt, ezen a földön részesei lehessünk. 

45-ik munkapontját nyitotta meg Magyarbikalon a Diakónia Keresztény Alapítvány

“Jézus így szeret bennünket, hogy először ő ajándékoz meg minket, és csak az Ő ajándékának elfogadása után tudunk igazán hálásak lenni. Jézus szeretete tud minket igazán szeretetre serkenteni.” – monda az igehirdető, hozzátéve, hogy aki megnyitja szíve ajtaját, ahhoz Jézus bemegy és vele vacsorás. A közös étkezés pedig azt jelenti, hogy Jézus közösséget vállal velünk. Az egyháznak pedig az a küldetése, hogy megnyissa az emberek szívét, hogy Jézus beköltözhessen oda. 

Az igehirdetés után a 133. Zsoltárral köszöntötte a gyülekezetet és a meghívottakat Szabó Mihály magyarbikali lelkipásztor, aki egyben az adományokat is megköszönte, a polgármesteri hivatal ugyanis több mint 9 ezer lejjel támogatta az egyházközséget. Hangsúlyozta ugyanakkor azt is, hogy mennyire fontos az a munka, amit a Diakónia Keresztény Alapítvány elkezd, ugyanis a gyülekezetnek több mint fele 60 év fölötti, és ők gondozásra fognak szorulni.

45-ik munkapontját nyitotta meg Magyarbikalon a Diakónia Keresztény Alapítvány

Dr. Hegedüs Lajos, a Diakónia Keresztény Alapítvány országos koordinátora elmondta, ez a 45-ik munkapont, amit megnyitnak. A Diakóniának 7 fiókja van, 2014 folyamán 14 ezer időst láttak el. 

45-ik munkapontját nyitotta meg Magyarbikalon a Diakónia Keresztény Alapítvány

Dr. Sárosi Artúr, a Diakónia Keresztény Alapítvány Kolozsvári Fiókjának vezetője a kolozsvári fiók tevékenységeit ismertette. Elmondta, hogy Magyarbikalról fogják ellátni Bánffyhunyadot is, egy asszisztens és egy gondozónő fog a munkaponton dolgozni. 

45-ik munkapontját nyitotta meg Magyarbikalon a Diakónia Keresztény Alapítvány

Az istentisztelet után a gyülekezet átvonult a parókia melletti épülethez, amelyet közmunkával újítottak fel, ahol megtekintették a közösség szolgálatára kialakított termeket. 

45-ik munkapontját nyitotta meg Magyarbikalon a Diakónia Keresztény Alapítvány

Fotó és szöveg: Kiss Gábor