Adventi zenefesztivált tartottak

A tizenötödik Adventi Keresztyén Zenefesztivált megelőző évben az Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület nemcsak Kolozsváron, hanem további három erdélyi településen is megtartja a Várom az Urat (VAU) rendezvénysorozatot. Vasárnap közel kétszázan vettek részt a székelyudvarhelyi alkalmon a Tamási Áron Gimnázium bentlakásának dísztermében. Fellépett a kolozsvári Fike Band, a marosvásárhelyi Kiskorál, a székelyudvarhelyi Szike, valamint a szászrégeni Sófár.

Adventi zenefesztivált tartottak

A rendezvény szószólói Gilyén Levente etédi és Gilyénné Bóné Katalin Mária kőrispataki református lelkipásztorok voltak. Az est elején elhangzott Bruno Ferrero Az anyóka, aki Istent várta című története, majd az IKE részéről Márton Előd utazó titkár és a házigazda egyházmegye nevében  Moldovan Radu ifjúsági előadó mondott köszöntő szavakat a résztvevőknek.


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.