Karácsonyi élelmiszergyűjtés hajléktalanok számára

A kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet hallgatói által működtetett hajléktalan-misszió nevében kéréssel fordulunk a Kolozsvári Egyházmegye gyülekezeteihez.

Karácsonyi élelmiszergyűjtés hajléktalanok számára

Kolozsváron néhány ezer hajléktalan ember él, ezeknek egy része igen szegény sorsú ember. A teológiai intézet diásága immár 12 éve próbál foglalkozni ezekkel az emberekkel, testi (pl. élelmiszerek, ruhák, gyógyszerek) és lelki (igei szolgálat, lelkigondozói beszélgetések, közösség) szükségeik enyhítésével. A hajléktalan-misszió szokásához híven minden év karácsonya tájékán alapélelmiszerekből álló csomagot állít össze, és ezt egy igei szolgálattal egybekötött együttlét keretében osztja ki. A kérésünk gyakorlati vetületéhez tartozik az, hogy 50 csomagot szeretnénk összeállítani, alapélelmiszerekből: pl. konzerv, lekvár, szalámi, stb. Célszerűnek tartjuk, hogy egy-két konkrét termék beszerzésére vállalkozzon egy gyülekezet: pl. 50 db konzerv, 50 rúd szalámi. Ezeket az élelmiszereket a kolozsvári Törökvágási gyülekezethez juttathatják el, vagy Tusa Róbert teológiai hallgatóval való egyeztetés után (tel. 0741-154725) megbeszélhetik ennek részleteit. Amennyiben támogatni szeretnék szolgálatunkat, kérjük, hogy az élelmiszereket legkésőbb dec. 12-ig juttassák el a Törökvágási gyülekezethez, vagy vegyék fel a kapcsolatot a misszió felelősével, Tusa Róberttel.