450 éves az Erdélyi Református Egyház

450 éve tartották a Nagyenyedi Zsinatot. Ennek emlékére november 30-án ünnepi műsort szerveznek Nagyenyeden. 16 órától ünnepi istentiszteletre kerül sor, amelyen Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke szolgál. Köszöntőt mond Tóth Tibor helybéli lelkipásztor, majd Gudor Botond esperes tart előadást Enyedi Országos Zsinat, 1564-ik évben címmel. Fellép a Nagyenyedi Református Egyházmegye kórusa, ünnepi műsorral szolgálnak a kollégiumi diákok. Szintén az ünnepi istentiszteleten fellép Boros Erzsébet népdalénekes, valamint meghallgathatják Basa Anna orgonajátékát. Az ünnepség a Nagyenyedi Református Kollégiumban folytatódik, ahol a kollégium elemi épületének tantermeiben kiállított klenódiumokat lehet megtekinteni. 

450 éves az Erdélyi Református Egyház