Egyház és valóság – Egyházi valóság

2014. nov. 7-én délelőtt 11 órai kezdettel kerül sor a Babes-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karának Horea út 7 sz. alatti épületében az Egyház és valóság – Egyházi valóság konferencia – kerekasztal beszélgetésre.

 

A felvetett és elemzésre váró témák között többek között szó lesz majd a megváltozott társadalom és az egyház viszonyáról, a keresztyén életvitelről és társadalmi etikáról, egyházi és társadalmi megbékélésről, egyház és politika viszonyáról, hagyomány és globalizáció viszonyáról, egyház és oktatás, változás és stratégia, többség-kisebbség, misszió, szórvány, szeretetszolgálat kérdéseiről.

 

Meghívott vendégek:


Dr. Fazakas Sándor – Debreceni Református Hittudományi Egyetem – teológiai tanár

Dr. Szabadi István – Tisztántúli Református Egyházkerületi és Kollégiumi Levéltár

Dr. Kolumbán Vilmos – Protestáns Teológiai Intézet – teológiai tanár

Dr. Kocsis Attila – Magyar Református Szeretetszolgálat

Dr. Kiss Dénes – BBTE Szociológia és Szociális Munka Kar – szociológus

Drd. Székely József – Kolozsvár Alsóváros – lelkipásztor

Drd. Barna Gergely – Kisebbségkutató Intézet Kolozsvár – szociológus

Drd. Máté István – Magyarlétai Református Egyházközség – lelkész-szociológus

Moderátor:

Dr. Péter István – BBTE – Református Tanárképző Kar – lelkész-szociológus

11-14 óra között beszélgetés

14 órától fórumbeszélgetés

A beszélgetésbe a hallgatóság is belekapcsolódhat.

 

Szeretettel várunk minden érdeklődőt.