Gyászmise szakrális térben Kolozsváron

Verdi Messa da Requiem című művét mutatták be vasárnap este a Kolozsvári Román Opera művészei a Kétágú templomként ismert alsóvárosi református templomban David Crescenzi olaszországi vendégkarmester vezényletével.

Gyászmise szakrális térben Kolozsváron

A kolozsvári opera zenekara és kórusa mellett vendégművészként lépett fel a Bécsi Állami Operaház szopránja, Barbara Krieger, valamint a kolozsvári származású, de külföldi operaházaknál tevékenykedő Nagy Zoltán bariton. Rajtuk kívül szintén szólistaként szerepelt a kolozsvári intézmény két művésze, Andrada Ioana Roşu mezzoszoprán és Marius Vlad Budoiu tenor, az intézmény igazgatója.

Adorjáni László, a Kétágú templom lelkésze lapunk megkeresésére elmondta: örömmel tettek eleget a román opera felkérésének, amikor befogadták az előadást Erdély legnagyobb klasszicista stílusban épült templomába. A kolozsvári operaház egyébként rendszeresen tart koncerteket templomokban.


A cikk folytatása a Krónika napilap oldalán olvasható.