A református szakiskola diákjaival találkozott Kató Béla püspök

A Kolozsvári Református Kollégium Szász Domokosról elnevezett épületének avatója után a kollégium keretében történő szakoktatásban résztvevő diákokkal találkozott Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke. Rövid beszédében elmondta a diákoknak, hogy az egyház számít rájuk, hiszen fontos, hogy azt a szellemiséget, amelyet a református egyház hirdet és vall, továbbvigyék, és a szakmájukban a mindennapokban is bizonyságot tudjanak tenni.

A református szakiskola diákjaival találkozott Kató Béla püspök

A püspök bátorította a diákokat, ne féljenek, hiszen az egyházkerület vezetősége maximálisan oda fog figyelni rájuk, és egyetlen gyermeket sem hagy elveszni, mindenkit név szerint meg akarnak ismerni és számon akarnak tartani. A püspök ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a diákoknak teljesíteni is kell, ehhez a feltételeket biztosították az iskolában a magyar kormány segítségével, azt szeretnék, ha minél több becsületes, a szakmájában megbízható diák kerülne ki az iskolából. 

 

Fotó és szöveg: Kiss Gábor