Közel százan látogatták meg a Kontraszt kiállítást Gyulakután

A Küküllői Református Egyházmegye Missziós Hete a presbiterek, lelkipásztorok, nőszövetségi tagok mellett a fiatalokat is megszólítja. A Gyulakután tartott rendezvényen a látogatók több alternatív programban is részt vehetnek, köztük meglátogathatják a Kontraszt kiállítást. 

Közel százan látogatták meg a Kontraszt kiállítást Gyulakután

A Kontraszt kiállítás a Református Egyház és Rendőrség közös család- és ifjúságmentő programja, amely Magyarországról érkezett Erdélybe. Interaktív módon igyekszik megszólítani a fiatalokat olyan helyzetekkel kapcsolatban, amelyeket mindenki megtapasztalt. A témákat két véglet szerint ismertetni: az egyik a Biblia által közvetített értékek szerinti, a másik véglet az olykor már emberhez is méltatlan magatartás felmutatása. A kiállítás nem kényszerít semmire, csupán választás elé állít – választás, amelyet segít meghozni Isten akarata szerint. 

Közel százan látogatták meg a Kontraszt kiállítást Gyulakután

A gyulakuti alkalmon több mint száz fiatal (és nem csak) nézte végig a néhol sokkoló, de egyben elgondolkodtató anyagot. A többséget megérintette a témák némelyike, rádöbbentek az élet súlyára és kénytelenek voltak belenézni az eléjük állított tükörbe, majd állást foglalni. 

Közel százan látogatták meg a Kontraszt kiállítást Gyulakután

A Kontraszt nem csak egy kiállítás. Tömény élményt nyújt a látogatóknak, amelyek feldolgozásra szorulnak. Köszönhető ez nem csak a hiteles rendőrségi fotóknak, hanem annak a tükörnek is, ami elé a látogatót állítja. Nem a sokkolás a célja, hanem rávilágítani a veszélyekre, amelyek körbe vesznek és segíteni a fiataloknak megnyílni a környezetüknek. 


Szöveg: Kopán Antónia

Fotó: Kiss Gábor