Raktárból lett istenháza

Egy gazdasági épület egyik részéből tíz méteres torony emelkedik ki. Csupán csak ez, s a takaros kis udvar jelzi, ez az épületrész a báldi reformátusok temploma. Nem hagyományos istenháza, nem hagyományos gyülekezettel. A százötven éve templomnak használt épületet először tudta felújítani a gyülekezet, így már méltóbb körülmények között imádkozhat vasárnaponként Báld 35 lelkes református közössége.

Raktárból lett istenháza

Különleges alkalom volt vasárnap Báldon: a negyven négyzetméteres, raktárból kialakított templom zsúfolásig megtelt hívekkel. Ritka alkalom ez, ugyanis a településen csupán 35 fős a református közösség, s az egy szál katolikussal ki is adják a teljes magyarságot. Vasárnap azonban aki élt és mozgott, templomban volt, ugyanis Kató Béla püspök jelenlétében szentelték fel a valamikori raktárépületből átalakított templomot. „Nagy dolog volt ez a közösség életében, ugyanis nem mindennap jár erre egy püspök” – jegyzi meg a település református lelkésze, Kovács-Szabó Levente.


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.