Szabadságharcosok fogságában az egyházkerület püspöke

Szabadságharcosok fogságában az egyházkerület püspöke

A cserkészek tevékenységébe tekintett be Kató Béla erdélyi püspök július 18-án délután. A Felenyed környékén táborozó cserkészek több altáborba vannak elosztva, a vezetőképző 5 helyszínen, közel 400 résztvevővel zajlik. A felenyedi konferencia után, ahol a magyarok mellett a román cserkészek is részt vesznek, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke a táborok helyszíneire is ellátogatott. Az egyes altáborokban különböző témákat dolgoztak fel, így például láttuk az egri várat, majd a ’48-as szabadságharcosok is fogságba ejtettek bennünket, mind püspök urat, mind jómagamat, a fényképészt. Szabadulásunknak egyetlen feltétele volt, be kellett bizonyítanunk, hogy tényleg magyarok vagyunk, és nem az osztrák sereg bérencei, kémei. Ez a bejegyzés is bizonyítja, sikerült megmutatni, hogy tényleg magyarok vagyunk!

 

Kiss Gábor