25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra

A Maros Megyei Ifjúsági Keresztyén Egyesület (MMIKE) által szervezett VIII. EmberHalásznapokra  25 református gyülekezetéből érkeztek a fiatalok Vajdaszentiványra.

25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra

Az idei alkalom által az emberré válásban akarták segíteni a szervezők a közel 200 táborozót, kibontva a ValóVilág! Kezdjetek el élni… témát. Első este a nevetés, öröm fontosságát taglalták Márton Előd lelkipásztor segítségével. A második előadás témája a szeretet, a jól szeretni képessége volt. Minderről Kádár Annamária pszihológusnő előadását hallgatva tudhattank meg többet, majd az előadás végén mindenki “hamuban sült pogácsával” távozhatott. A szombati nap a felelősség kérdésköre került középpontba, vasárnap pedig egy záró istentiszteleten vehettek részt a táborozók és a vajdaszentiványi gyülekezet. Müller Lóránd lelkipásztor összegezte a tábor témáját a fiatalok nyelvén és arra buzdította őket, hogy kezdjenek el élni, “hogy legyen mit mesélni”. Minden előadás után a résztvevők 10 kiscsoportra osztódva beszélgettek a témákról.

25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra

A 30 fős szervező csapat legjobb tudása szerint dolgozott azon, hogy egy változatos programot állítson össze a fiataloknak. Lehetőség nyílt az ismerkedésre, barátkozásra és annak bemutatására, hogy miként lehet beépíteni a keresztyén értékeket a mindennapi életbe – fogalmazta meg Sütő Alpár főszervező a négy napos tábor célját. 

25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra

Már első nap kihívás elé tették a csapatokat, hiszen harácsolni küldték őket. A falubeliektől kellett összeszedniük különböző tárgyakat, közben pedig egymást is meg kellett ismerniük. Azt, hogy hogyan szereztek a táborozók vesekövet, kanyarfurót vagy almástésztát az olvasó fantáziájára van bízva, de visszaérve már többet tudtak egymásról, mint egy puszta név. A programban még helyet kapott az elmaradhatatlan horgászás, melyre lelkesen készültek a fiatalok, a stand-up comedy, tábortűz, az énektanulás és az áhitatok. Habár az idő nem mindig volt kedvező és a sátrakat megviselte a vihar, a táborlakókat nem tántorította el attól, hogy jól érezzék magukat és barátságokat kössenek. Szombat délután minden csoportnak egy rövid flash-mobot kellett összeállítania, valamint egy csapatát jelképező zászlót rajzolnia, amelyet a többi résztvevő előtt mutattak be.  

25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra

A tábor ideje alatt megtekinthető volt a Kontraszt kiállítás, amelyet a Kisvárdai Református Egyházközség és a Magyar Rendőrség állított össze képekből, szövegekből és filmekből. Olyan témákat tárgyal, mint a függőségek, családon belüli erőszak, válás vagy abortusz. A látogatókat megérintette a kiállítás, a feldolgozott témák mentén beszélgetések alakultak ki a csoportokon belül.

25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra

A vasárnapi istentisztelet után már csak egy program maradt hátra: a “kiköltözés”. Amilyen lelkesen húzták fel a fiatalok a vajdaszetiványi református templom körül a sátraikat, olyan szomorúan bontották le őket és búcsúztak el egymástól.

A szervezők reményei szerint jövőre is számos új arc bukkan fel a visszatérő táborozók között és sikerült tartalmas kikapcsolódással szolgálni a résztvevőknek, megtanultak nevetni, szeretni, élni.

25 református gyülekezetéből érkeztek a VIII. EmberHalásznapokra