Kerítést festettek Ajtonban az Apafi Mihály Református Kollégium bentlakói

Kerítést festettek Ajtonban az Apafi Mihály Református Kollégium bentlakóiA kolozsvári Apafi Mihály Református Egyetemi Kollégium néhány bentlakója, úgy döntött, hogy március 22-én feláldozza szombati pihenési lehetőségét, és segít az ajtonyi kicsiny református közösség rászorulóin. Tudván, hogy a mezőségi falvakban, a rendes ház jelképe a tiszta kapu, felajánlották, hogy néhány idősebb gazdának, aki már nem rendelkezik a megfelelő fizikai erővel ezen fontos társadalmi szimbólum karbantartásához, a kollégium bentlakói átfestik e bejárati alkalmatosságot. A kollégium bentlakóit Vitus István, helyi református lelkipásztor fogadta, és igazította útba őket.

A festéshez szükséges minden kelléket az Apafi Mihály Református Egyetemi Kollégium biztosított, ezek beszerzéséről, és a tavaszi nagytakarítás levezetéséről a kollégium igazgatója Ballai Zoltán gondoskodott, aki maga is csatlakozott a festő csapathoz.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Szegedi Csabának, az Agnus Rádió munkatársának hangos beszámolója: 

 

Fotó: Szegedi Csaba