Foltozni kell a székelyudvarhelyi főtéri református templomot

Foltozni kell a székelyudvarhelyi főtéri református templomotHull a vakolat, repedés van a mennyezeten, sürgősen meg kell javítani a csatornát. Gondok vannak a város egyik legfontosabb műemlékével – írja az uh.ro portál. 

közel 250 éves belvárosi református templomba igencsak belemart az idő vasfoga – habár kisebb-nagyobb feljavításokat végeztek az elmúlt években, évtizedekben, most is lenne bőven javítanivaló a templom épületén.

A csatornát kellene hamar kijavítani

„A legfontosabb talán a vízlevezető csatorna megjavítása lenne” – mondja Gede Ildikó lelkipásztor, hozzátéve, hogy a csatornák fenyőgallyakkal teltek meg, emiatt a víz ráfolyt a falakra és több helyről hullani kezdett a régi vakolat.

Néhány nappal ezelőtt a presbiterek közül néhányan felmentek a toronyba, közelről is megvizsgálták a tetőszerkezetet, ami több helyen be van hajolva, ráférne egy teljes, átfogó javítás, ám ezt az egyházközség saját erőből nem tudja finanszírozni, csak egy EU-s pályázat segíthetne a jelenlegi állapotokon.


A cikk folytatása az uh.ro portálon olvasható.