Mától kapható az Iratterjesztésnél

Mától kapható az IratterjesztésnélFogadom – Kim és Krickitt Carpenter, Dana Wilkerson 

 

Kim Carpenter edző egy unalmasnak ígérkező napon felveszi a telefont, hogy megrendeljen néhány dzsekit a baseball csapata számára. Nem is sejti, hogy a hívást követően az egész élete megváltozik: a megrendelést felvevő hölgy hangja belekúszik a fülébe, és többé nem tud szabadulni tőle. Hamarosan egekbe ugrik a telefonszámlájra, aztán vőlegény, majd férj lesz belőle.

A mesébe illő találkozás azonban egy autóbalesetet követően a legszörnyűbb rémálommá válik: felesége amnéziájának köszönhetően közös múltjuk teljesen törlődik az asszony emlékezetéből…

 

Ára: 32 lej

 

 

Kicsi vagyok, mégse félek


Mától kapható az Iratterjesztésnél

Miklya Zsolt: Foglalkozásvázlatok – Ószövetség

 

Óratervek sorozatunk a katetéka.hu honlapon megjelent óraterveket tartalmazza, átdolgozva és bővítve. A kötet a
teremtéstől a templom újjáépítéséig 47 leckében veszi sorra az Ószövetség történeteit, a 4-7 éves korosztály részére. A foglalkozások visszatérő elemei

  • Motiváció: bevezető, ráhangoló feladatok – játékosan, a gyerek figyelmét felkeltve

  • Történetmondás: indító, irányadó szempontok – a 365 bibliai történet alapján

  • Elmélyítés – alkalmazás – munkáltatás: játék, kreativitás, beszélgetés, felfedező tanulás, sokféle tevékenység – a gyereket bevonja a történetbe, közvetíti az üzenetet

Ára: 50 lej

 

 

Mától kapható az IratterjesztésnélKirálypróba

Miklya Zsolt: Óravázlatok – Ószövetség

 

Óratervek sorozatunk a katetéka.hu honlapon megjelent óraterveket tartalmazza, átdolgozva és bővítve. A kötet a teremtéstől a templom újjáépítéséig 47 leckében veszi sorra az Ószövetség történeteit, a 10-16 éves korosztály részére. A foglalkozások visszatérő elemei

  • Motiváció: bevezető, ráhangoló feladatok – játékosan, a gyerek figyelmét felkeltve

  • Történetmondás: indító, irányadó szempontok – a 365 bibliai történet alapján

  • Elmélyítés – alkalmazás – munkáltatás: játék, kreativitás, beszélgetés, felfedező tanulás, sokféle tevékenység – a gyereket bevonja a történetbe, közvetíti az üzenetet

Ára: 50 lej

 

Ki az úr a házban? 

Miklya Zsolt: Óravázlatok – ÓszövetségMától kapható az Iratterjesztésnél

 

Óratervek sorozatunk a katetéka.hu honlapon megjelent óraterveket tartalmazza, átdolgozva és bővítve. A kötet a teremtéstől a templom újjáépítéséig 47 leckében veszi sorra az Ószövetség történeteit, a kisiskolás korosztály részére. A foglalkozások visszatérő elemei

  • Motiváció: bevezető, ráhangoló feladatok – játékosan, a gyerek figyelmét felkeltve

  • Történetmondás: indító, irányadó szempontok – a 365 bibliai történet alapján

  • Elmélyítés – alkalmazás – munkáltatás: játék, kreativitás, beszélgetés, felfedező tanulás, sokféle tevékenység – a gyereket bevonja a történetbe, közvetíti az üzenetet

Ára: 50 lej

 

Mától kapható az IratterjesztésnélGyökössy Endre: A lényeg

Márk evangéliumának teljes magyarázata

 

Amikor annak idején a teológián vallásbölcseletből kellett vizsgáznom, olyannak éreztem a fejemet, mint egy hordó, mert el kellett olvasnom majd minden tudóst, aki valaha vallásbölcseletet “bölcselt” ezen a földön. Mondhatom, hosszú időre volt szükségem, míg kihevertem azt a sok okosságot – és hálás vagyok Istennek, hogy a maga egyszerűségében adta nekünk az Ő fiát.

Ha olvasok egy egyszerű mondatot Tőle, akkor látom Őt, ahogy cselekszi is ugyanazt; így lehetetlen félreérteni! A vallásbölcseleti rendszerek mind félreérthetők – Jézust nem lehet félreérteni, csak akarattal, vagy rosszindulattal. Amikor az evangéliumot olvassuk azért próbáljuk megragadni a lényeget, mindig csak a lényeget. És honnan tudjuk majd, hogy mi a legfontosabb, a lényeg? Megmondja nekünk Isten Szentlelke, ha kérdezzük.

Nyisd meg Urunk, a szemünket, hogy lássunk, hogy azt is lássuk, amit csak szívünk által láthatunk meg, a lényeget, a Te Lényegedet, Igédet és életedet!

 

Ára: 39 lej