Járjuk be a lelki utat

A lelkigyakorlat az imán és az elmélkedésen alapul. Egy lelki út, amelynek bejárása során közelebb kerülünk Istenhez – fogalmazott Szatmári Ingrid csíkszeredai református lelkipásztor. A megyeszékhelyi egyházközség tavalyhoz hasonlóan ezúttal is nagyböjti lelkigyakorlatra hívja a híveket, melynek célja a húsvéti ünnepre való készülődés, a hitélet elmélyítése.

Járjuk be a lelki utat

A nagyböjti időszakban az egyház elsősorban Jézus Krisztus szenvedéseire figyel, a keresztút eseményeire. A 40 nap jelenti Krisztus 40 napos böjtjét, melynek során az Úr Jézus szent küldetésére készült, és legyőzte a sátán kísértését – fogalmazott a református lelkipásztor. Hozzátette, minden böjti időszakban mindenki számára felkészülési lehetőség nyílik, hogy a húsvéti ünnepkörben elhangzó üzeneteknek helyet készítsünk a szívekben. Eme készülődésnek az egyik módja például a lelkigyakorlat. amely az imán és az elmélkedésen alapul. Egy lelki út, melynek bejárása során közelebb kerülünk Istenhez, hitünk titkaihoz, Jézus Krisztus tanításához. Ugyanakkor önmagunk megismerésében is segít, helyünk megtalálásában.


A Cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.