Új esély- több milliós támogatás a Szórványdiákotthonnak

3 millió 600 ezer forint gyűlt össze a február 28-án megrendezett VII. Református Jótékonysági Bálon, amelyen több mint háromszázan vettek részt. A bál teljes bevételével idén az Erdélyben található Kőhalmi Szórványdiákotthont támogatja, a Tiszántúli Református Egyházkerület.

Új esély- több milliós támogatás a Szórványdiákotthonnak

Az eseményen a támogatott intézmény vezetője Szegedi László, a Brassói Református Egyházmegye esperese és Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke is részt vett. Kató Béla kiemelte, hogy nem csak ilyen alkalmakkor találkoznak a magyar reformátusok, hanem több területen is együtt működnek akár a diakónia, akár az oktatás, akár a média területén. Fontosnak tartja, hogy a politika húzta határokat az emberek lelkében is lebontsák: „ha a Magyar Református Egyház minden fogyása ellenére kinyitja a határait és szélesebb körben osztja vagy adja az értékeit, akkor ezzel megerősödhet”. Hangsúlyozta, hogy ez az esemény is megmutatja azt, hogy az anyaországon kívül élő magyarság meg akar maradni és az ottani gyermekek, ha felnőnek ugyan olyan, a magyar kultúrát ápoló és fejlesztő felnőttek lesznek, mint a magyarországiak.


A teljes cikk a Tiszántúli Református Egyházkerület oldalán olvasható.