Szegedi László: Ahol nem figyelünk a magyar oktatásra, ott veszélybe sodródik az egyházi élet is – Videó

Több gyermeknek nem csak egy kollégium, hanem maga az otthon is, a Kőhalmi Szórványdiákotthon, amely az alig 6 ezer lelkes erdélyi város, Kőhalom szívében található. A településen kevesebb mint 1500 magyar él. 

A bentlakás története 1995-ben kezdődött, 2 fiú és 6 lány költözött be, akkor a parókiában kialakított otthonba, amely azóta tovább épült és bővült többek között egyházi és pályázati pénzekből, a gyülekezeti tagok segítségével. Egy időben a bentlakás mellett a gyermekek utaztatását is biztosítani kellett, mert a romániai szállítási vállalatok egymás után zártak be. Ez a probléma mára már megoldódott. Jelenleg 46 gyermek lakik az otthonban és mintegy 110 diák ingázik az iskola és a lakóhelye között. A gyermekek többsége délerdélyből és székelyföldről érkezik.