Felhívás – Interdiac nemzetközi diakóniai akadémia

Felhívás - Interdiac nemzetközi diakóniai akadémiaAz Erdélyi Református Egyházkerület Missziói-Diakóniai Ügyosztályának, valamint több más Közép-európai diakóniai szervezet kitartó és tevékeny közreműködésével létre jött az Interdiac nevet viselő, nemzetközi diakóniai akadémia. A Közép- és Kelet Európára összpontosító akadémia célja, egyetemi szintű képzést biztosítani diakónusoknak, szociális munkásoknak, vagy, e szolgálatok iránt érzékeny fiataloknak.

A hét (3,5 év) szemeszteren át tartó egyetemi képzés angol nyelvű. A Prágai Károly Egyetem kihelyezett programjaként Cesky-Tesin városkában fog zajlani az oktatás. Szakmai akkreditáltságát a finnországi Diakónusképző Főiskola biztosítja. A mellékletben található az Interdiac részéről kibocsájtott meghívó. Akik felvételizni szeretnének az akadémiára, jelentkezési szándékukat, lekésőbb folyó év február 5-ig, feltétlenül közöljék az Erdélyi Református Egyházkerület Missziói-Diakóniai Ügyosztályával, a diakonia@reformatus.ro címen

 

Az angol nyelvű felhívás megtekinthető itt.