Az Üzenet január 15-i számából

Kidobhatjuk elavult nézeteinket, félretehetjük múlt évi előítéleteinket, elhasznált szeretetünk helyébe kérhetünk újat Jézustól – fogalmaz címoldalas írásában Horváth Loránd.

A hit megvallása nemcsak lehetőség, hanem feladat is – vallja Jan Andrea Bernhard. A svájci lelkipásztorral Veress László beszélget. Az interjúban Bernhard Erdélyhez való kötődéséről, a lelkipásztori szolgálat áldásairól vall.

Békefy Lajos őskeresztyén latin áldás nyomán írt protestáns jókívánságait ajánljuk a kedves olvasók figyelmébe. Kívánván-kívánom Neked, hogy e hamis korban is legyen legalább egy igazi barátod, megértő testvéred, hű társad, aki előtt bátran kitárod szíved, aki mindig érdemes barátságodra, aki felé bizalommal nyújtod ki kezed.

Az állampolgársággal járó szavazati jog lehetőség arra, hogy bizonyítsuk: sokan vagyunk és velünk, erdélyi magyarokkal még mindig számolni kell. A magyarországi parlamenti választásokon való részvétel fontosságáról szól Somogyi Botond Négy szócska üzenete című jegyzete.

Az Üzenet január 15-i számából

Máté István a Mediáció, avagy a békéltetés módszertana című írást jegyzi, Ábrám Zoltán pedig Sárközi Lajos református lelkipásztorra emlékezik.

A Barangolások bibliai tájakon című sorozatban Lőrincz István Cézáreát mutatja be az olvasóknak. Pál apostol bizonyságtételét állítja elénk: tanuljunk Pál bátorságából, aki hirdette az evangéliumot, és nem rettent meg sem királytól, sem császártól.