100 éves a Farkas utcai templom orgonája – Galéria

100 éves a Farkas utcai templom orgonája - GalériaAdvent negyedik vasárnapján ünnepelték a Kolozsvár Belvárosi Református Egyházközség orgonája fennállásának 100. évfordulóját. Ft. Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke igehirdetésében elmondta, a zene gyógyító hatású lehet, de ha az Isten dicsőségére szól, akkor kétszeresen akkora hatása lehet a gyógyításban. Az orgona ugyanakkor a templom tüdeje, amely megmozgatja a levegőt és a lelkeket. 

Fazekas Zsolt lelkipásztor köszöntője után Sipos Dávid, az orgonáról szóló bemutatóját olvasta fel, amelyben az orgona építésének körülményeiről is szó esett, de arra is magyarázatot kaphattak a jelenlévők, hogy miért hasonlít annyira a régi orgonához, amely a mostaninak a tetején van díszként. Az orgona történetének ismertetése után a Farkas utcai templom egykori és jelenlegi kántorai szólaltatták meg a hangszert: Müller MártaÁrpád Gombár, Péter Éva, Balázs Ágnes és Boldizsár Katalin. 

 

Fotó: Kiss Gábor