Egyházmegyei Kórustalálkozó ­Marosújváron – Galéria

Ötödik alkalommal szervezték meg a Nagyenyedi egyházmegye kórustalálkozóját

 Egyházmegyei Kórustalálkozó ­Marosújváron

Az adventi várakozás szellemében a kórusok legszebb dicséreténekeikkel és kántálóikkal örvendeztették meg a marosújvári gyülekezetet. A találkozón Gudor Kund Botond református esperes hirdette az igét. Prédikóciójában arra hívta fel a hívek figyelmét, hogy az ünnepi várakozásban hagynunk kell, hogy Isten fénye átvilágítson, és tiszta szívet teremtsen bennünk.

Az énekkarok műsorát a nagyenyedi egyházmegye lelkészeinek kórusa nyitotta, majd sorban következtek a Székelykocsárdról, Küküllővárról, Magyarlapádról, Nagyenyedről, Magyarbényéről és Mezőbodonról érkező kórusok. Az estet a Marosújvári Vegyes Kar műsora zárta, minekutána az ünneplő közösség az új gyülekezeti teremben folytatta a találkozót, ahol sor került a frissen felújított épület avatására is.