Médiaközpont beindítását tervezi az Erdélyi Református Egyházkerület

„Úgy érzem, hogy a kommunikáció az első, amin változtatni kell. Nagyon sok jó dolog történt az elmúlt években, viszont nagyon sokszor nem tudtuk kellőképpen elmagyarázni se az egyháztagoknak, de még a kollégáinknak se, hogy az a folyamat miért volt szükséges. Ebben változtatni kell, minden eszközzel el kell mondanunk, nem csak a szószékről, hogy milyen szándékaink vannak, és sokat kell együtt beszélgetnünk.“ – nyilatkozta megválasztása után a Transindex portálnak Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület akkor frissen megválasztott püspöke. Az egyházkerület vezetősége ezért elhatározta, hogy egy médiaközpontot hoz létre.

Médiaközpont beindítását tervezi az Erdélyi Református Egyházkerület

Közel 12 év pereskedés után Kolozsváron, a Konstanca utcában az egyház visszakapott egy épületet, amelyben a médiaközpontot ki fogják alakítani. Kató Béla elmondta, ebben az épületben kap helyet minden, ami misszióval kapcsolatos, ide kerül majd az egyházkerület nyomdája, a könyvkiadás, könyvterjesztés, illetve az Agnus Rádió és az egyházkerületben működő lapok szerkesztőségei is helyet kapnak az új épületben. 

 

Fotó: Kiss Gábor