Újabb tárgyalás a Kétágú templom mögötti sportpálya ügyében

Újabb tárgyalás a Kétágú templom mögötti sportpálya ügyébenÚjból tárgyalóasztalhoz ültek november 6-án a Kolozsvári Polgármesteri Hivatal, a Kolozs megyei tanfelügyelőség az Erdélyi Református Egyházkerület és a Kolozsvár-Alsóvárosi Református Egyházközség képviselői a Kétágú templom háta mögötti építkezés ügyében. Az Erdélyi Református Egyházkerületet ft. Kató Béla püspök, az Alsóvárosi Református Egyházközséget Adorjáni László lelkipásztor, Székely József lelkipásztor, Bányai József ügyvéd, presbiter, Dezső Éva építész, presbiter képviselték, az önkormányzat részéről Emil Boc polgármester és Horváth Anna alpolgármester, a tanfelügyelőség részéről pedig Valentin Cuibus főtanfelügyelő vettek részt a megbeszélésen. Ft. Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke elmondta, a tárgyaláson hangsúlyozták, hogy a Kolozsvár-Alsóvárosi Református Egyházközség nem adta beleegyezését a 16 méter magas épület felépítésére és az épületnek ebben a formában történő felépítésével semmi szín alatt sem ért egyet. A tervezett építmény veszélyezteti a műemléktemplomot és annak környékét és nem csak az egyházközségnek, de a városnak sem lenne a javára.

A tárgyaláson Valentin Cuibus Kolozs megyei főtanfelügyelő ígéretet tett arra, hogy még egyszer átnézik a terveket, és, amennyiben arra lehetőség van, a sportlétesítmény magasságát csökkentik. Ugyanakkor arra is hajlandóak lennének, hogy csak a tanfelügyelőség épületét építsék fel – amely a Malomárok mellett kapna helyet, és a beépített terület 30 %-át foglalná el – amennyiben az egyház a környéken tudna egy ugyanekkora területet biztosítani a sportkomplexumnak. Ha erre sor kerül, szükség lesz a jelenlegi terv módosítására illetve egy új terv készítésére, amelynek a költségeit  az egyház kellene előteremtse. Az egyház és a tanfelügyelőség közötti találkozó Horváth Anna alpolgármester és Emil Boc polgármester közvetítésével jött létre.