20 éves a kolozsvári egyetemi misszió

Huszadik születésnapját ünnepeli a Kolozsvári Főiskolás Ifjúsági Keresztyén Egyesület június 29-én, szombaton. Az egyetemi gyülekezet 20 éve indult újra, miután a kommunista rendszer betiltotta annak működését. A FIKE az 1921-ben alakult Erdélyi IKE egyetemistákat összegyűjtő szervezete. Egyetemi misszió Kolozsváron kívül Marosvásárhelyen, Csíkszeredában és Nagyváradon van, valamint az Erdélyi Református Egyházkerületben működő két egyetemi kollégium, a Gecse Dániel Református Orvosi és Egészségügyi Szakkollégiumban és az Apafi Mihály Református Egyetemi Kollégiumban folyó munka egészítik ki az egyetemi missziót.

20 éves a kolozsvári egyetemi misszió

A kolozsvári egyetemi misszió – amelyet Dávid István lelkipásztor vezet – a huszadik születésnapját azokon a helyszíneken ünnepeli, ahol évközbeni tevékenységei is zajlanak. Az ünnepség 12 órakor kezdődik a Kétágú (Alsóvárosi) templomban, az úrvacsorás istentisztelet után az Apafi Kollégium udvarán lesz az ebéd. Nap közben változatos programokkal várják az érdeklődőket, imaséta, társasjátékok, felolvasószínház és dicsőítés is lesz. Az Apafi Kollégium udvarán elfogyasztott vacsora után pedig a Szintaxis és a Klausen Blues Band koncertjével zárul az ünnep. 

 

Az ünnepség programja és több információ a FIKE eseményénél található.