Felhívás konduktor képzésre
Szeretnél-e minden nap csodát tenni? Szeretnél mozgásukban korlátozott embereket mozgásra bírni? Részt venni egy teljes életvitelt átformáló munkában? El tudod fogadni a sérült gyermeket is úgy, ahogy született – meglátni benne annak a lehetőségét, hogy mi mindent lehet még kihozni belőle? Élethivatásodnak tartod a mozgássérült személyek nevelését, a teljes emberi életre való felkészítésüket?
Ha igen, akkor jelentkezz a Budapest-i Semmelweis Egyetem Pető András Karának a székhelyen kívüli konduktor (bachelor/BA) képző szakára, amely az illyefalvi Pető Fejlesztő-és Képző Központban zajlik. A képzés akkreditációját a Magyar Akkreditációs Bizottság 2018. július 20-án hagyta jóvá. Ez a STE Pető András Karának első kihelyezett képzése, amelyben a KIDA alapítvány a partner és a telephely Illyefalva.
A képzés 4 éves nappali főiskolai képzés, amely a tavaly elkészült Pető Fejlesztő és Képző Központban zajlik, ahol az elméleti és gyakorlati képzés feltételein kívül biztosított a szállás és étkezés is.
A képzés szeptemberben indul, amelyet alkalmassági vizsga előz meg: magyar irodalom, ének-zene, valamint testnevelésből.
A konduktor képzésről és a módszerről a Semmelweis Egyetem Pető András Karának weblapjáról lehet tájékozódni, amelynek címe: semmelweis.hu/pak
Dr. Pető András az 1940-es években hozta létre a konduktív pedagógiai módszert. A konduktív pedagógia elsősorban azokkal a központi idegrendszeri sérültekkel foglalkozik, akiknél szülés közben oxigénhiányos állapot lépett fel, vagy később, gyermek-, illetve felnőttkorban ért károsodás: Stroke, Parkinson kór, Sclerosis multiplex.
A módszer alapgondolata, hogy a központi idegrendszer a károsodások ellenére is rendelkezik tartalékokkal, új kapcsolatok kiépítésének lehetőségével, amelyek a tanulási-tanítási folyamat megfelelő vezérlésével mozgósíthatók.
A képzés sajátossága, hogy egyidejűleg valósul meg az oktatás, illetve a sérült gyermekek és felnőttek rehabilitációja, a komplex konduktív nevelési rendszerben.
Olyan érettségi diplomával rendelkező személyek jelentkezését várják, akik élethivatásuknak érzik a mozgássérültek nevelését és a teljes emberi életre való felkészítésüket.
Érdeklődni a 0724-266020 telefonszámon lehet.
Jelentkezési határidő: 2019. augusztus 1.