Könyvújdonságok az Erdélyi Református Egyházkerület Iratterjesztésénél

Szarka Miklós: Lelkipásztor házaspárok kapcsolati konfliktusainak kezelése

Könyvújdonságok az Erdélyi Református Egyházkerület Iratterjesztésénél

Pasztorál-pszichoterápia a gyakorlatban

„…sokszor a lelkészházaspár krízise az a válsághelyzet, amelyen a legkevésbé lehet segíteni. A legtöbben értékorientált emberek, ezért a házasság »szent« voltának értelmezése távol tartja őket elsősorban attól a gondolattól, hogy az ő házasságukkal valami baj lehet, másodsorban pedig attól a gondolattól, hogy konfliktusukat mások előtt felfedjék.”

„Mindennapi munkám során tapasztalom a krízisbe került, válás közelében vergődő házaspárok, családok, gyermekek mély sebeit – ezért nem hallgathatok. De ezen belül tapasztalnom kell a válságban lévő házaspárok napi lelki kínjait is, és tapasztalataimat el kell mondanom az emberi kapcsolatok és a lelkek kegyetlenségeiről, és a kegyelmes Isten hozzánk hajló kegyelméről.” (Részletek a könyvből)

Szarka Miklós református lelkész, pár- és családterapeuta, a Református Házasság- és Családsegítő Szolgálat elindítója, munkatársa és vezetője 1990-2010 között. Könyve a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen elfogadott doktori értekezés.

ára: 37.5 lej

 

Gál Judit szerk.Könyvújdonságok az Erdélyi Református Egyházkerület Iratterjesztésénél: A jó hír felüdíti a testet

Amit a beteglátogatóknak tudni kell

A beteglátogatás a segítségnyújtás egyik legkevésbé látványos formája… Az irgalmasság cselekedeteinek mégis egyik legszebb lehetősége. Ami nagyon egyszerű, annak sok a csapdája is. Érdemes ezért újra és újra elgondolkodni a motivációkon, a saját személyiség karbantartásán, a keresztyén hit gondozásán, a látogatás apró és nagyobb részletein, a meghallgatás és a szólás művészetén, az idős emberek megértésén, a haldoklás irgalmas kísérésén. Ez a könyv segít ebben. Lassan, átgontoltan olvasva az írásokat, azok szemlélete, gyakorlati tanácsai beépülhetnek a beteglátogatás folyamatába, a beteglátogatók segítségnyújtásába. Kiderülhet, hogy ebben a kevésbé látványos segítségnyújtásban olyan mélységű találkozások történhetnek, amelyek egyaránt bátorítják, gazdagítják a beteget és a beteglátogatót is.

Ára: 10.5 lej

 

 

 

Szabó András: A rejtőzködő bibliafordító – Károlyi Gáspár

Könyvújdonságok az Erdélyi Református Egyházkerület IratterjesztésénélKi volt Károlyi Gáspár?
Nagyon keveset tudunk róla: úgy tűnik azért, mert szándékosan a háttérbe vonult. Még neve írásmódja sem biztos: nem tudjuk, hogy a bibliakiadások címlapjának higgyünk-e, amelyek a 17. század vége óta „Károli”-ként nevezik meg, vagy gönci szobrának feliratát vegyük alapul, ahol „Károlyi” olvasható?
A nehézségek ellenére mégis van mire támaszkodni, mivel a 19. század végének kutatása összegyűjtötte a legalapvetőbb adatokat; a vizsolyi Biblia megjelenésének háromszázadik, háromszázötvenedik és négyszázadik évfordulója pedig ébren tartotta a tudomány, illetve a szélesebb közvélemény érdeklődését. A 20. század végén és a 21. század elején új források is előkerültek, s ez lehetővé teszi, hogy minden eddiginél alaposabb képet kaphassunk a „rejtőzködő bibliafordítóról”.

Ára: 21 lej

 

 

 

Barth, Karl: A keresztyén tanítás a Heidelbergi Káté alapjánKönyvújdonságok az Erdélyi Református Egyházkerület Iratterjesztésénél

A Bonni Egyetem 1947 tavaszi félévében tartott előadások

Könyvünkkel Karl Barth egy ez idáig magyar nyelven még nem olvasható tanulmányát tesszük közkinccsé. Barth 1947-ben a Bonni Egyetemen tartott előadást a keresztyén tanításról a Heidelbergi Káté alapján. A Kátéról szóló befejezetlen vázlat olyan kísérlet, amelyben a hitvallási iratot nem valamilyen históriai egzegézis módszerével elemzi, hanem rámutat arra az egészre, amelyben a Káté tanítását értelmezni kell, arra a dogmatikai rendszerre, amelyben Jézus Krisztus evangéliuma a Káté tanítása értelmében kifejthető.

Ára: 27 lej